Spotify kullanıcılarının beklediği haber geldi; efsane geri dönüyor

Kanadalı şarkıcı, Joe Rogan podcast’indeki aşı konusundaki yanlış bilgiler nedeniyle platformu terk etmiş ve daha sonra Spotify‘ın “boktan” ses kalitesinden bıktığını söylemişti.

Young geri döndü çünkü Rogan’ın podcast’i artık Spotify‘a özel değil. Joe Rogan Deneyimi’nden özel olarak bahsetmeden, “Bu kararım, diğer müzik hizmetleri Apple ve Amazon’un Spotify‘da karşı çıktığım dezenformasyon podcast özelliklerinin aynısını sunmaya başlamasıyla geldi” dedi.

Kataloğunu Apple Music ve Amazon’dan da çıkarabilmesinin mümkün olmadığını ekledi çünkü bunu yapsaydı “müziğim müzik severlere çok az ulaşabilirdi”. Young ayrıca Spotify’ın ses kalitesini iyileştireceğini umduğunu da ifade etti.

Spotify kullanıcılarının beklediği haber geldi; efsane geri dönüyor

Young “Spotify, bunu yapabilirsin! Gerçekten her açıdan 1 numara ol. Müziğin ve dinleyicilerin var!!!! Sınırlı bir Yüksek çözünürlüklü katmanla başla ve oradan yürü!” diye yazdı. (Spotify, 2021’in başlarında bir HiFi katmanı başlatacağını duyurmuştu ancak henüz bunu yapmadı.)

Kanadalı Joni Mitchell da boykotta Young’a katıldı ve müziği hala platformda yok. Her ikisinin de Rogan’ın programındaki aşı yanlış bilgisine öfkelenmek için nedenleri vardı, çünkü her ikisi de aşılar sayesinde ortadan kaldırılan bir hastalık olan çocuk felcinin kurbanıydı.

Young’ın boykotunun Spotify‘ı nasıl etkilediğini söylemek zor ama mali durumunu kesinlikle etkiledi. Geçtiğimiz yıl Billboard, şarkılarını Spotify‘dan almanın kendisine kayıtlı müzik ve yayın telif hakları kaybı olarak yaklaşık 300.000 dolara mal olduğunu tahmin etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x